Jak ujędrnić skórę twarzy i wyglądać młodziej?

Jak odmłodzić skórę twarzy? To pytanie, które wielu osobom spędza sen z powiek. Niestety odpowiedź nie jest prosta – istnieje mnóstwo czynników, które definiują, w jakim tempie będzie starzała się nasza skóra. Proces starzenia rozpoczyna się już po 20 roku życia! Stopniowo zaczyna zmniejszać się ilość naszego naturalnego kwasu hialuronowego oraz kolagenu. Zauważalne stają się zmarszczki, opadnięcie owalu, proporcje. Niestety wraz z naskórkiem zwiotczeniu ulega również tkanka podskórna, która gra główną rolę w walce o ujędrnienie skóry twarzy.

Co przyspiesza starzenie skóry?

 • predyspozycje genetyczne,
 • używki,
 • nieprawidłowa dieta,
 • brak aktywności fizycznej, nieprawidłowa postawa ciała,
 • zła pielęgnacja, brak fotoprotekcji, opalanie się.

Warto zwrócić uwagę na to aby w miarę możliwości wyeliminować te czynniki. W Gabinecie Kosmetologii Gersimi służymy dobrą radą oraz oferujemy sprzedaż kosmetyków przeciwstarzeniowych zawierających substancje aktywne takie jak retinol, kwas hialuronowy, colostrum.

Jak poprawić skórę twarzy? Postaw na zabiegi odmładzające!

 • Masaż kobido – określany również jako niechirurgiczny lifting twarzy. Jest to niezwykle przyjemna forma terapii anti aging pochodząca z Japonii. Najbardziej charakterystycznym etapem są intensywne ruchy liftingujące. Masaż ten przede wszystkim poprawia owal twarzy, wygładza bruzdy i zmarszczki, ujędrnia, dotlenia tkanki, zmniejsza obrzęki. Jeśli zależy Ci na bezinwazyjnym zabiegu i relaksie to jest to strzał w dziesiątkę! Jest to również świetny wstęp do dalszych, bardziej inwazyjnych terapii.
 • Reti Peel i Reti Eye zabieg bazujący na dwóch kompleksach retinolu, wzmocniony składnikami intensyfikującymi odnowę skóry. Wygładza zmarszczki, ujędrnia skórę twarzy, zwiększa elastyczność oraz działa na przebarwienia. Retinol złuszczy martwy naskórek, regenerując struktury skóry. Nie wymaga rekonwalescencji.
 • Lifting Twarzy 3D, czyli radiofrekwencja mikroigłowa frakcyjna. Polega na mikronakłuwaniu twarzy i podgrzaniu tkanek na odpowiedniej głębokości przy użyciu fali radiowej. Intensywne odmłodzenie gwarantują zapoczątkowane procesy naprawcze, prowadzące do tworzenia nowej elastyny i kolagenu. Skóra jest przebudowywana i wyraźnie młodsza
 • Nici PDO, to nici wprowadzane do skóry właściwej tworzą dla niej rusztowanie, zmuszając jednocześnie do pracy. Nić rozpuszcza się do 12 miesięcy, wzmażając produkcję kolagenu. Efekt to widoczny natychmiastowy lifting, podciągnięcie owalu twarzy, odmłodzenie skóry twarzy, wygładzenie zmarszczek oraz niwelowanie drugiego podbródka.
 • Stymulatory tkankowe są to specjalistyczne preparaty, które po wstrzyknięciu stymulują skórę, w efekcie czego produkuje ona więcej kolagenu i elastyny. Rodzaj stymulatora jest dobierany indywidualnie. Wygląd twarzy staje się młodszy, piękniejszy, jędrniejszy. Zabieg działa rewitalizująco również na tkankę podskórną, która jest podporą naszej skóry.
 • Wolumetria tzw. miękki lifting. Podczas zabiegu twarz jest modelowana przy użyciu kwasu hialuronowego. Efekt jest natychmiastowy i utrzymuje się do pół roku. Pozwala na korektę owalu twarzy, kątów żuchwy, i brody. Dodatkowo uzyskujemy lepsze nawilżenie oraz napięcie tkanki.
 • Wypełnianie zmarszczek Polega na podaniu za pomocą igły lub kaniuli kwasu hialuronowego, który wypełnia powstałą zmarszczkę lub bruzdę. Rezultatami można cieszyć się od razu po zabiegu.

Rynek kosmetologiczny owocuje w mnóstwo zabiegów spowalniających procesy starzenia i przywracających młodszy wygląd. Jeśli nadal zastanawiasz się jak odmłodzić skórę twarzy – zapraszamy na konsultację, na której chętnie doradzimy, co robić i opracujemy plan terapii.