jak wyszczuplić twarz

Jak wyszczuplić twarz? Zabiegi, które pomogą

Szczupła twarz jest marzeniem wielu osób. Nie zawsze dieta i aktywność fizyczna przyniosą oczekiwane efekty. Wyszczuplanie twarzy to niełatwe zadanie, ponieważ trudno jest pozbyć się tkanki tłuszczowej, obrzęków tylko z okolicy twarzy. Na szczęście z pomocą przychodzą gabinety kosmetologii, w których istnieją sposoby na wyszczuplenie twarzy, a są to profesjonalne zabiegi. Ich efekty sprawią, że poczujesz się komfortowo.

W ofercie naszego gabinetu istnieją zabiegi, które są odpowiedzią na Twoje pytanie: jak szybko wyszczuplić twarz?

Jak wyszczuplić twarz? – proponowane zabiegi

  • Lipoliza iniekcyjna jest to zabieg polegający na miejscowym podaniu za pomocą igły substancji takich jak fosfatydylocholina, deoksycholan sodu, które odpowiadają za rozpad komórek tłuszczowych. Zabieg wykonywany jest w miejscach, gdzie nadmiernie gromadzi się tkanka tłuszczowa, czyli na podbródku, brodzie, policzkach. Efektem zabiegu jest uwolnienie kwasów tłuszczowych, zgromadzonych w tkance tłuszczowej co prowadzi do miejscowego wyszczuplenia twarzy. Lipoliza pozwala na bezoperacyjną, trwałą i skuteczną likwidację tkanki tłuszczowej.
  • Wolumetria twarzy jest to zabieg polegający na modelowaniu policzków, nosa, żuchwy czy też brody za pomocą kwasu hialuronowego. Wykonuje się go cienką igłą lub kaniulą, którą podaje się wypełniacz w określone obszary twarzy. Efektem zabiegu jest poprawa rysów twarzy oraz ich proporcji. Skóra staje się bardziej napięta, a zmarszczki zostają spłycone. Dzięki wolumetrii możemy unieść policzki, wyszczuplić nos czy też pozbyć się drugiego podbródka. Wolumetrią twarzy możemy uzyskać efekt optycznego wyszczuplenia twarzy. Pierwsze rezultaty widoczne są bezpośrednio po zabiegu a końcowy efekt po około miesiącu.
  • Lifting nićmi PDO polega na wprowadzeniu pod skórę cienkich nitek, które tworzą podporę dla skóry oraz pobudzają ją do produkcji kolagenu i elastyny, czyli białek pełniących funkcje rusztowania skóry. Po zabiegu skóra jest napięta, bardziej jędrna i elastyczna, dochodzi do poprawy owalu twarzy, uniesienia policzków, kącików ust co daje nam efekt wyszczuplenia twarzy. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są od razu. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.
  • Botox, czyli toksyna botulinowa to substancja stosowana do niwelowaniu bruksizmu, zmarszczek czy też nadpotliwości. Działanie toksyny botulinowej polega na blokowaniu impulsów nerwowych, które wywołują skurcze mięśni, co prowadzi do zahamowania ich aktywności. Bruksizm, czyli niekontrolowane zgrzytanie zębami i zaciskanie szczęki odpowiada za masywny wygląd dolnych części twarzy i poszerzenie linii żuchwy. Dzięki podaniu botoksu w mięśnie żwaczy dochodzi do zmniejszenia ich objętości, co jest wynikiem ich rozluźnienia. Efektem zabiegu jest wyszczuplenie dolnych partii twarzy.
wyszczuplenie twarzy

Chirurgiczne sposoby na wyszczuplenie twarzy

Innymi metodami są zabiegi chirurgiczne, które polegają na usunięciu poduszeczek tłuszczowych Bichata. Zabieg wykonywany jest przez lekarza w znieczuleniu ogólnym. Polega on na nacięciu od wewnątrz policzka i usunięciu poduszek, dzięki temu na zewnątrz nie ma blizn.

W zabiegach wolumetrii, botoxu oraz liftingu nićmi nie dochodzi do usunięcia tkanki tłuszczowej natomiast dzięki wymodelowaniu twarzy i nadaniu jej odpowiednich proporcji wizualnie uzyskujemy efekt wyszczuplenia twarzy. Usunąć trwale tkankę tłuszczową możemy jedynie chirurgicznie oraz wykonując lipolizę iniekcyjną.

Jeżeli zastanawiasz się jaki zabieg wybrać zapraszamy na konsultacje z naszymi kosmetologami, którzy odpowiedzą na Twoje pytanie i doradzą, która metoda wyszczuplenia twarzy przyniesie najlepsze rezultaty w Twoim przypadku.