Medycyna estetyczna i kosmetologia

peelingi chemiczne

peelingi chemiczne sanok

Peelingi chemiczne

Peeling chemiczny Sanok to zabieg polegający na zaaplikowaniu na skórę odpowiednio dobranego kwasu w celu przyspieszenia odnowy komórkowej w skórze. Dzięki serii zabiegów skóra stanie się rozświetlona, nawilżona i sprężysta, nabierze ujednoliconego kolorytu. Dzięki wielokierunkowemu działaniu kwasów możemy również wpływać na regulację wytwarzania sebum oraz inicjować syntezę nowego kolagenu.

Jakie są zalety peelingów chemicznych?

Peeling chemiczny jest jednym z popularnych zabiegów kosmetologicznych, którego celem jest poprawa stanu skóry przez kontrolowane złuszczanie jej. Tego rodzaju eksfoliację chemiczną w Sanoku wykonujemy wykorzystując preparaty zawierające celowo dobrane substancje chemiczne, takie jak kwas salicylowy, kwas glikolowy, kwas mlekowy lub kwas trójchlorooctowy (TCA), które w czasie zabiegu nakładamy na skórę w celu usunięcia zewnętrznej warstwy naskórka.

Do największych zalet peelingu kwasami w Sanoku, w naszej lokalnej klinice, zaliczamy takie aspekty jak:

  • Poprawa tekstury Twojej cery. Peelingi chemiczne mogą pomóc w wygładzeniu skóry, redukcji drobnych zmarszczek, nierówności skóry, blizn, przebarwień oraz w usuwaniu zaskórników i niwelowaniu rozszerzonych porów.
  • Odnowa komórek skóry poprzez pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny.
  • Redukcja przebarwień. Peeling chemiczny na przebarwienia to jeden z najczęściej wykonywanych w naszej klinice w Sanoku zabiegów. Zabiegi peelingowe mogą pomóc w redukcji przebarwień spowodowanych promieniowaniem UV, starzeniem się skóry, trądzikiem lub hiperpigmentacją.

Jak wygląda zabieg?

Najczęściej zaczyna się od oceny stanu skóry – kosmetolog sprawdza, w jakiej kondycji jest cera i czego jej potrzeba, a potem na tej podstawie ustala, jaki rodzaj peelingu chemicznego jest odpowiedni dla danego pacjenta. Przed zabiegiem peelingu chemicznego konieczne może być przygotowanie skóry, często przez zastosowanie specjalnych produktów oczyszczających lub nawilżających. Następnie kosmetolog aplikuje wybrany produkt na skórę pacjenta – w zależności od stanu skóry i typu peelingu, może towarzyszyć temu uczucie pieczenia lub mrowienia, które zazwyczaj ustępuje po chwili.

akie produkty stosuje się do peelingu chemicznego?

Do najczęściej używanych substancji należą:

  • Kwas glikolowy. Jest powszechnie stosowany w peelingach chemicznych o łagodniejszym działaniu. Pobudzania produkcję kolagenu.
  • Kwas salicylowy. Skuteczny w leczeniu trądziku, sprawdza się też u osób, które mają skłonności do zaskórników. Pomaga w odblokowaniu porów i usuwaniu martwych komórek skóry.
  • Kwas trójchlorooctowy (TCA). To silniejszy kwas niż te wymienione poniżej – stosuje się go w bardziej intensywnych peelingach chemicznych. Skutecznie redukuje zmarszczki, przebarwienia i blizny.

Peelingi złuszczające Sanok – warto się do nas wybrać

Eksfoliacja chemiczna – inaczej peeling kwasami, to zabieg dedykowany dla każdego typu cery. Różnorodność substancji chemicznych pozwala na precyzyjne dobranie mocy złuszczania i efektów działania. Jest to jeden z najlepszych zabiegów pielęgnacyjnych dostępnych na rynku.

Wykonujemy również inne zabiegi peelingujące, m.in. peeling ultradźwiękowy.

Masz pytania?

Zadzwoń do nas!

+48 734 181 012

Zachęcamy do wygodnych zapisów online.