Podologia

Terapia paznokci dotkniętych grzybicą

grzyb

Terapia paznokci dotkniętych grzybicą

O zabiegu

Grzybica paznokci jest bardzo częstym problemem spotykanym w praktyce podologicznej. Grzybica to choroba zakaźna wywołana przez grzyby, które znalazły w ludzkim organizmie warunki sprzyjające penetracji i rozwojowi.
Powinnością podologa przy podejrzeniu grzybicy paznokci, jest podjęcie odpowiednich kroków diagnostycznych i skierowanie pacjenta do lekarza. Powodzenie terapii leczniczej, zależy od trafnej diagnozy, czyli od wykrycia bądź wykluczenia grzybicy. Zakażenia paznokci są trudne do leczenia. Dlatego nieoceniona w efektywnej walce z chorobą staje się współpraca podologa z lekarzem dermatologiem.

 

Podstawą terapii jest odpowiednio dobrane przez lekarza leczenie farmakologiczne. Głównym zadaniem podologa we wspomaganiu leczenia, jest systematyczne manualne i mechaniczne opracowywanie paznokci. Jeżeli grzybica paznokci współistnieje z infekcją skóry to również na opracowaniu naskórka. Takie systematyczne zabiegi podologiczne zmierzające do ciągłej eliminacji patogenów. Przy równoczesnym przyjmowaniu leków i odpowiedniej pielęgnacji domowej, znacznie skraca okres leczenia.

Masz pytania?

Zadzwoń do nas!

734 181 012

Zachęcamy do wygodnych zapisów online.