Trychologia

Jeśli borykasz się z problemami dotyczącymi skóry głowy i włosów, trycholog Sanok to dobry kierunek. Choć trychologia jest stosunkowo nową nauką, to rozwija się w bardzo szybkim tempie – nie bez powodu! Specjalista tej dziedziny zajmuje się ustaleniem problemów związanych z kondycją włosów, aby ostatecznie zaproponować holistyczne leczenie i podpowiedzieć, jak właściwie dbać o skórę głowy, aby zapewnić jej pełnię zdrowia i fantastyczną kondycję.

Czym zajmuje się trychologia?

Wzrost świadomości dotyczącej pielęgnacji włosów i chęć dbania o swoje zdrowie sprawiły, że mógł rozwinąć się zawód trychologa. Czym zajmuje się ten specjalista?

Trycholog specjalizuje się w leczeniu problemów skóry głowy. Jego zadaniem jest przeanalizowanie kondycji Twojej skóry, a także stanu cebulek włosa czy wreszcie całej jego długości, jeśli to konieczne. W procesie diagnostycznym specjalista ustala, jakie działania czy zabiegi podniosą Twoją jakość życia i rozwiążą problemy skórne, z którymi się zmagasz.

Łysienie, łupież, łuszczyca czy łojotokowe zapalenie skóry głowy nie są wyzwaniem dla trychologa. Pamiętaj, że włosy to bardzo wrażliwy mikroorgan – trycholog w naszym gabinecie w Sanoku pomoże Ci utrzymać je w idealnej kondycji nie tylko dla urody, lecz także dla zdrowia.

Trychologia Sanok – najczęstsze pytania

Czym różni się trycholog od dermatologa?

Zarówno trycholog, jak i dermatolog mogą zajmować się schorzeniami skóry, jednak trycholog bardziej specjalizuje się w kwestii skóry głowy i włosów oraz związanych z nimi przypadłości. Poza rozwiązaniami medycznymi proponuje właściwą pielęgnację włosów i ewentualne zabiegi na skórę głowy.

Ile kosztuje wizyta u trychologa

Koszt wizyty prywatnej zależy od bardzo wielu czynników, między innymi prowadzonych w jej trakcie badań, czasu trwania, a także skomplikowania danego przypadku czy wreszcie specyfiki wykorzystywanych w czasie wizyty preparatów.

Konsultacja u specjalisty w naszym gabinecie w Sanoku kosztuje 60zł, natomiast cena pojedynczego zabiegu zaczyna się od 190zł.

Kiedy udać się do trychologa?

Do trychologa należy udać się w przypadku zaistnienia problemów skóry głowy i włosów, np. swędzenia, zaczerwienienia skóry, wysypek, suchości, łupieżu. Nadmierne wypadanie włosów i łysienie to kolejne wskazania.

Zapraszamy na konsultacje z zakresu trychologii do naszego gabinetu w Sanoku. Wykonujemy także mezoterapię skóry głowy, która jest w stanie poprawić jakości włosów i zahamować ich wypadanie.

Masz pytania?

Zadzwoń do nas!

+48 734 181 012

Zachęcamy do wygodnych zapisów online.